Snímač chladiva AC (detektor úniku) — Split/VRF • Centrální AC • Tepelné čerpadlo
Elektronické snímače úniku střídavého proudu Winsen® poskytují nepřetržité, pevné monitorování chladiva pro klimatizaci napříč obytnými a komerčními budovami. podporujeme A1 (R134a, R410A, R404A), A2L (R32, R454B, R1234yf/ze) a A3 (R290, R600a) plyny. Vybrat Je n pro ppm včasné varování popř MOS/IR-LEL pro bezpečnostní blokování %LEL – připraveno pro BMS/PLC přes 4–20 Ma, RS-485 Modbus, a reléové výstupy.
- Pokrytí A1 / A2L / A3
- NDIR ppm & MOS %LEL
- OEM/ODM • Hromadné objednávky
- Rychlá dodací lhůta


Pick by Refrigerant Class & Measurement
A1 (R410A / R134a) — NDIR PPM
- Typické rozsahy: 0–1 000 / 0–5 000 ppm
- Výstupy: 4–20 mA, RS-485 Modbus, 1–2 relé
- T90 ≤ 30 s • Nízký drift, dlouhá životnost
A2L (R32 / R454B / R1234yf/ze) — NDIR PPM / %LEL
- Včasné varování PPM a/nebo 0–100 % LFL/LEL
- 4–20 mA / RS-485 / relé
- VRF/VRV rooms & hotel guestrooms
A3 (R290 / R600a) — %LEL Bezpečnost
- Rozsah: 0–100 % LEL (IR-LEL nebo MOS)
- Relays for ventilation & shutdown interlocks
- IP možnosti pro závody/strojovny
Co je snímač chladiva AC?
Snímač chladiva AC je a pevný, elektronický detektor instalované v blízkosti AC zařízení pro měření koncentrace chladiva a automatické spouštění alarmy a zámky (větrání, odstavení jednotky). Doplňuje ruční čichací přístroje používané techniky pro přesné vyhledávání netěsností.
Senzor chladiva NDIR
Polovodičový senzor chladiva
Možnosti technologie
| Technologie | Nejlepší pro | Rozsah | Výhody | Úvahy |
|---|---|---|---|---|
| Ndir (infračervené) | A1 ppm; A2L ppm/%LEL | ppm → %LEL | High selectivity & stability; not O₂-dependent; long life | Chraňte optiku před kondenzací/prachem (filtry/kryty) |
| MOS (polovodič) | A2L/A3%LEL | 0-100% LEL | Rychlá odezva; robustní; nákladově efektivní | Možná křížová citlivost; doporučuje se pravidelná kalibrace |
| Katalytická perlička | Obecné uhlovodíky (A3) | 0-100% LEL | Vyspělá technologie | Potřebuje O₂; může být otráven silikony/olovem |
Typické aplikace

Split/VRF indoor units & hotel rooms
Namontujte nízko (~150–300 mm nad podlahou) v blízkosti vnitřních jednotek a sdružovacích bodů. Předpoplach → odvzdušnění čerstvého vzduchu; hlavní alarm → vypnutí ventilátoru/vnitřní jednotky.

Central AC (AHU/MAU) & mechanical rooms
Umístěte blízko cívek, TXV, servisních ventilů a podlahových nízkých bodů/jímek; používejte kryty s krytím IP a blokování BMS.

Line sets & evaporator/condenser sections
Monitor kolem pájených spojů, rozdělovačů; vyhněte se silným proudům, které by mohly obtékat senzor.

Tepelná čerpadla
U systémů A2L použijte úrovně %LFL (≈25 % předpoplach; ≈50 % hlavní) ke spuštění ventilace a bezpečnému vypnutí.
Základní specifikace
| Parametr | Hodnota / možnost |
|---|---|
| Měření | NDIR ppm a/nebo %LFL (MOS/IR-LEL) |
| Výstupy | 4–20 mA (2/3-drát), RS-485 Modbus RTU, 1–2 relé (N.O./N.C.) |
| Doba odezvy (T90) | Typicky ≤ 20–30 s |
| Zásobování | 12–24 VDC (jiné na vyžádání) |
| Provozní podmínky | -20…+50 °C; 15–95 % RH nekondenzující (v závislosti na modelu) |
| Kryty | Stěna, panel, potrubí; pouzdra do IP65 |
| Dodržování | CE & RoHS; designed for BMS/PLC integration |
Placement & Setpoints — Good Practice
- Montážní výška: Většina chladiv AC je těžší než vzduch ⇒ montáž nízko; ověřit pomocí proudění vzduchu na místě.
- Krytí: ~5–10 m poloměr na senzor v otevřených místnostech; přidejte jednotky do blízkosti ventilů/kloubů a nízkých kapes.
- Budíky: A2L/A3: předpoplach ≈25 % LFL; hlavní ≈50 % LFL. A1: pásma ppm (např. 1 000–5 000 ppm) na specifikaci projektu.
- Blokování: Předpoplach → ventilace; Hlavní → vypnutí zařízení + majáky/houkačky/BMS event.
Dokončete prahové hodnoty a množství podle specifikace projektu a místních předpisů.
Proč si nás globální klienti vybírají?
Společnost důsledně dodržuje politiku kvality „jemného řemeslného zpracování, vědeckých inovací, pronásledování excelence a služby s přidanou hodnotou“. Vytvořením plánů řízení výrobních procesů a pracovních pokynů zavedla standardizovaný, odpovědný a regulovaný systém řízení procesů. Společnost navíc nezávisle vyvinula systém řízení výroby MES, který umožňuje komplexní a vizuální správu v celém pracovním postupu.

30+ let zkušeností
R&D, manufacture and sales of sensors and sensing solutions.
Záruka kvality neustále zlepšuje
Kompletní a rigidní řízení toku procesu, spojené s významnými vylepšeními.


Mezinárodní trh
Dodávat snímací výrobky do více než 100 zemí a regionů.
Stabilní dodavatelský řetězec spolehlivá výroba
Základní komponenty, které nepodléhají omezením, pokročilým zařízením pro výrobu a test.


R&D STRENGTH TECHNOLOGY INNOVATION
200+ patents, 180+ R&D team members, self-built labs for continous innovation.
Jednorázová služba
Profesionální konzultace, rychlé doručení, 24 hodin poprodejní podpora.

Leading the Industry, Innovative & Controllable Technology
With robust R&D capabilities, we maintain sustained input in R&D and unwavering commitment to technological innovation. This not only ensures that we remain at the forefront of industry but also drives continuous innovation, leading the future trend of the sensing industry.

10% R&D Input
The average annual R&D input exceeds 10% of the annual revenue.
5+ R&D Layout
With Zhengzhou headquarters as the core, a nationwide R&D and innovation system is being established, encompassing cities of Shanghai, Wuhan, Shenzhen, and Taiyuan.
180+ R&D Team
There are over 180 R&D personnel, including more than 10 with doctoral degrees and over 50 with master's degrees, who have an average of more than 8 years of experience in sensor development.
20+ typů experimentu
Climatické prostředí související s plynem, EMC, elektrický výkon, mechanický výkon atd.
10+ pokročilých laboratoří
CNAS Laboratory, MEMS Laboratory, UL Laboratory, nanokompozitní materiály Laboratory atd.
400+ sets Leading R&D Equipment
Skladování krychle, die bonder, litografický stroj, potahovací stroj, stroj na umístění SMT, automatická stanice sondy atd.
Často kladené otázky — Freonové plynové senzory
Kolik senzorů je potřeba v pokoji pro hosty nebo v kanceláři?
Naplánujte pokrytí ~5–10 m na jedno čidlo v otevřených místnostech. Přidejte jednotky do blízkosti vnitřních jednotek, ventilů, spojů a kapes na úrovni podlahy, kde se může hromadit plyn. Nepravidelná uspořádání obvykle vyžadují více senzorů.
Mám zvolit měření ppm nebo % LEL?
Použijte ppm (NDIR) pro včasné varování a monitorování komfortu/procesu; použijte %LEL (MOS nebo IR-LEL) k řízení bezpečnostních blokování pro systémy A2L/A3. Mnoho projektů využívá obojí.
Kde přesně by měly být senzory namontovány?
Většina chladiv na střídavý proud je hustší než vzduch; namontujte nízko (≈150–300 mm AFF) v blízkosti pravděpodobných zdrojů netěsností a míst sdružování. Vyhněte se silnému přívodu vzduchu. Verze s potrubím/zpátečkou mohou sledovat proudění vzduchu.
Jak často potřebuji kalibraci a bump testy?
Typická kalibrace je každých 12–24 měsíců s periodickými bump testy (čtvrtletně/poloročně). Prašná/vlhká místa nebo místa bohatá na aerosol mohou vyžadovat častější kontroly a údržbu filtru.
Co způsobuje falešné poplachy nebo křížovou citlivost?
Rozpouštědla/aerosoly (silikonové spreje, alkoholové čističe, barvy) mohou ovlivnit polovodičové prvky; silná kondenzace/prach může zakrývat optiku. Používejte kryty s krytím IP, ochranu proti stříkající vodě/prachům a dobré umístění.
Může Winsen přizpůsobit pro zavádění OEM/volume?
Ano – rozsahy, firmware/mapování Modbus, konektory/svazky, kryty (IP), štítky/značky a balení lze přizpůsobit pro hromadné nasazení.















